Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

STREET HOCKEY CUP 2017

ZŠ Úšovice přijala pozvánku z Plzeňského kraje a zúčastnila se svého premiérového turnaje v hokejbale, hraném 3 proti 3 a bez brankářů. 1. kolo turnaje se uskutečnilo 10. 4. 2017 v Plané u Mariánských Lázní. Hrálo se systémem každý s každým, a poté o umístění. V prvním utkání jsme se střetli se ZŠ Planá, po pěkném a bojovném utkání z toho byla nakonec prohra 3:5. Ve druhém utkání proti Bělé jsme se dlouho nemohli prosadit a po prvním poločase jsme prohrávali 0:1. Touha po vítězství a bojovnost byly ve druhém poločase naše největší zbraně a podařilo se nám zápas otočit v náš prospěch (2:1). V posledním utkání ve skupině jsme narazili na soupeře z Tachova. Po skvělém a takticky zvládnutém začátku jsme vedli 2:0. Bohužel se poté ukázala větší zkušenost soupeře a utkání se mu podařilo zvrátit ve vítězství v poměru 7:4.
Čekalo nás tedy utkání o konečné 3. a 4. místo. Soupeřem byl tým z Bělé. V posledním utkání jsme se snažili hrát ze zajištěné obrany s rychlým přechodem do útočné fáze. Po kolektivním výkonu jsme zaslouženě vyhráli 9:0 a obsadili konečné 3. místo.
 
ZŠ Úšovice reprezentovali tito žáci: Jan Bílek, Patrik Budi, Josef Hornák, Ivan Harčár, Radek Schuster, Petr Hoclár, Adam Kasl, Martin Šulc a Jindřich Brill.
 
(Mgr. Vladimír Kafka)