Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Den s Policií ČR

 Dne 20. 4. 2017 navštívili žáci 2. stupně Základní školy Úšovice v Mariánských Lázních Den otevřených dveří  v prostorách Obvodního oddělení Městské policie Mariánské Lázně.
     V rámci prohlídkového programu shlédli nejprve krátký film zaměřený na práci policie, pak s velkým zájmem prozkoumali další prostory, kde policisté pracují a seznámili se s technikou, kterou policie disponuje, z níž je nejvíce zaujal městský kamerový systém. Dále se přemístili do cel předběžného zadržení a raději si ani nepředstavovali, jaké by to bylo se v nich ocitnout doopravdy. 
     Další část prohlídky se odehrávala před budovou, kde byla k vidění mobilní technická laboratoř určená pro práci kriminalistických techniků, vozidlo pořádkové jednotky a  vozidlo pro výkon služby dopravní policie. Žáci si  vyzkoušeli  policejní výzbroj a výstroj, v níž se  také s chutí vyfotografovali. Ověřili si, že udržet v ruce ochranný štít není žádná legrace a že ani ochranná vesta není žádné  peříčko. Po celou dobu se jim na jednotlivých stanovištích obětavě věnovali příslušní policisté, kteří  nejprve podali krátký a  výstižný výklad a pak odpovídali na veškeré dotazy.  Téměř nikdo neopustil akci bez otisků svých prstů.
      Akce se vydařila, žáci si odnesli spoustu zajímavých zážitků a někteří možná uvažují i o tom, že by v budoucnu mohli jako policisté pracovat.