Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Přebor škol v orientačním běhu

V květnu se 21 žáků ZŠ Úšovice zúčastnilo hned dvou velkých závodů v orientačním běhu. Prvním bylo okresní kolo Přeboru škol v OB, které se konalo v Mariánských Lázních. Oddíl orientačního běhu Lokomotivy Mariánské Lázně MLOK uspořádal ve spolupráci se ZŠ Jih na nové mapě Třešňovka krátký městský sprint za účasti téměř 150 závodníků ze čtyř škol. Přestože někteří žáci si tento sport vyzkoušeli poprvé, nevedli si mnozí vůbec špatně a po výborných výkonech Jana Pivce (2.), Ondřeje Petruše (3.), Jiřího Strnada (3.), Štěpána Šestáka (1.) a Břetislava Miloty (2.) ve svých kategoriích se škola umístila na třetím místě celkového hodnocení škol.
To krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu, které se konalo v Sokolově, pro nás již tak úspěšné nebylo. Tratě jednotlivých kategorií byly podstatně delší a obtížnější, postupy na některé z kontrol velmi záludné. Účastnilo se 11 škol Karlovarského kraje, řada z účastníků měla s orientačním během již předchozí zkušenosti. O to více si ceníme výborného druhého místa Jana Pivce v kategorii H5. Naše škola se umístila celkově na 4. – 5. místě.
Obě sportovní akce proběhly za příjemného jarního počasí a obešly se bez zranění. Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy a doufám, že příští rok, kdy krajské kolo Přeboru škol zorganizujeme pravděpodobně v Mariánských Lázních, bude účast ještě větší.

(Mgr. Hana Fišáková)