Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

STOP NÁSILÍ v ZŠ Úšovice

Tento projekt probíhá na základní škole v Úšovicích už od školního roku 2016/2017. Po dobu fungování projektu byli postupně seznámeni se základními technikami sebeobrany všichni žáci. Projekt v letošním roce 2019 bude ukončen. Za finanční podporu děkujeme tímto Fondu sportu Města Mariánské Lázně. V letošním školním roce si vyzkoušeli jednotlivé prvky bojových umění a obrany žáci pátých, osmých a devátých tříd. Žáci projekt přijali velmi kladně, je na nich vidět, že se chtějí o této problematice dozvědět co nejvíce informací. Například jak se ubránit před nepřítelem, jakou zvolit strategii při napadení atd. Projekt oceňují i sami učitelé. Je dobře, že jsme měli možnost žákům ukázat v praxi jednotlivé kroky postupu, které vedou k minimalizaci možného napadení. Děkujeme všem lektorům kurzu za cenné rady a spolupráci.

(Alena Hálová, Věra Kučavová)