Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Morče místo počítače – podruhé

Na kolik ovlivní první cena – tablet – čerstvého vítěze krajského kola biologické olympiády Aleše Rottenborna, žáka 7.A ZŠ Úšovice, v zájmu o živou přírodu, to ukáže blízká budoucnost. Aktuálně se může společně se svým bratrem Janem (6.A) těšit na 14ti denní odborné soustředění pod vedením vysokoškolských pedagogů, kterého se mohou zúčastnit právě jen účastníci krajských kol Biologické olympiády z celé ČR.

Mimořádný zájem o přírodu prokázali jmenovaní žáci svými znalostmi i praktickými dovednostmi 27. 5. 2019 v Sokolově, kam se na Gymnázium sjeli postupující žáci z okresních kol. Tři základní školy a pět víceletých gymnázií reprezentovalo celkem devět žáků. Blahopřání k prvním úspěchům v tomto oboru patří nejen žákům, ale i rodičům a prarodičům, kteří chlapce podněcují přímo k akčnímu poznávání přírody.

ZŠ Úšovice oba žáky v letošním roce nominovala na ocenění "Nejúspěšnější žáci naší školy".

 

(Mgr. Jana Hrubá)