Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Ovoce do škol - ochutnávkový koš

Ve 2.B ZŠ Úšovice jsme ovoce využili zcela na maximum. Snažili jsme se ho odhalovat všemi smysly. Nejprve jsme popisovali rozličné barvy dodaného ovoce, pak jsme si k němu přivoněli a nakonec ho i osahali. Na melouny jsme poklepali, abychom porovnali jejich zvuk. Než jsme veškeré ovoce nakrájeli a snědli, využili jsme ho také ke krásné malbě zátiší. Na konci ochutnávky jsme si udělali soutěž s názvem "Kyselý obličej". Cílem bylo netvářit se kysele při ochutnávání citronu a limetky. Nejvíce nás z koše chutí zaujaly minipomeranče Kumkvat. A hodně jsme si pochutnali na medovém melounu. Děti neoslovil zelený meloun. 
Všichni vyzkoušeli všechno ovoce. Děkujeme za možnost objevovat i cizí chutě.
 
(Mgr. Markéta Gersdorfová)