Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

SUDOKU mezi školami potřetí

Po dvou dubnových tzv. malých finále, určených pro žáky 1. stupně základních škol, proběhlo 15. května 2019 v jídelně ZŠ JIH Velké finále. To bylo určeno nejen pro žáky 2. stupně základních škol, ale i pro studenty škol středních. Na finále bylo pozváno celkem 15 soutěžících, kteří si vedli nejlépe ve 3 domácích kolech. Soutěžilo se o medaile, diplomy a věcné ceny, které byly zakoupeny z dotace Fondu sportu města Mariánské Lázně.
Všichni soutěžící měli jeden cíl. V průběhu 60 minut doplnit co nejvíce čtverečků správnými číslicemi a co nejlépe se umístit. V domácích kolech se naučili řešit i jiná než klasická sudoku, proto je nepřekvapilo, že i ve finále řešili sudoku diagonální nebo nepravidelné. Hodina uběhla velice rychle, a pak už se sčítaly body a vyhlašovaly výsledky. Na správné hodnocení dohlížela neúplatná porota - Natálie Hlavová a David Loudát ze ZŠ Úšovice.  A jak to nakonec dopadlo? Své zkušenosti z loňska zúročil student hotelové školy Petr Černý, který na správné vyřešení všech úkolů nepotřeboval ani celou hodinu a zvítězil tak před svou spolužačkou Dominikou Kučerovou. Na 3. - 5. místě se umístili další loňští finalisté, dnes již studenti GOAML, Viktorie Voňavková, Patrik Šuta a Samuel Janoch. Z žáků ZŠ byla nejlepší Daniela Macholdová (9.A) ze ZŠ Úšovice.  Ale zvítězili vlastně všichni, přišli, rozhýbali své mozkové závity a ukázali, co umí.
Děkuji všem soutěžícím od těch nejmenších až po středoškoláky a hlavně učitelům dalších škol, kteří pro své žáky jednotlivá kola organizovali.
A co vy? Uměli byste vyřešit nepravidelné sudoku?
 
Mgr. Věra Kučavová
foto Mgr. Pavel Knížák