Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Přebor škol v orientačním běhu

Koncem dubna a začátkem května 2019 proběhlo okresní a krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Okresní kolo pořádal Mariánskolázeňský klub orientačního běhu MLOK ve spolupráci se ZŠ Jih, krajský závod probíhal pod taktovkou Sokolovského klubu orientačního běhu v Sokolově. Ve velké konkurenci 11 resp. 14 škol se neztratili ani žáci naší školy ZŠ Úšovice ML. Po dvou třetích místech žáků prvního i druhého stupně v okresním kole vybojovalo v kraji všech 9 zástupců druhého stupně krásné čtvrté místo v celkovém pořadí škol celého Karlovarského kraje.
Výborné individuální výkony předvedli především mladší sportovci, Miroslav Kváč ze 4.B po druhém místě v okresním kole vybojoval v Sokolově titul krajského přeborníka a výborně mu k tomu sekundoval David Šrámek z 5.A, který jej v okresním i krajském doprovodil na stupně vítězů jako třetí v kategorii. A těsně pod stupni vítězů v kraji skončily i Natálie Hanzlíková ze 4.C a Eliška Šedá z 8.A.
Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy a oceněným gratulujeme!
 
(Mgr. Hana Fišáková)