Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Čokoládová tretra v podání žáků ZŠ Úšovice

Dne 6. 5. 2019 se na chebské ,,zlaté´´ dráze konalo čtvrtfinále Čokoládové tretry. Jedná se o projekt, který navazuje na atletický mítink Zlatá tretra Ostrava. Je určen pro žáky do 11ti let. V Chebu se Čokoládové tretry zúčastnilo 16 nejrychlejších žáků základní školy Úšovice, kteří bojovali o postup do semifinále. Běhalo se v distancích na 100m,200m a 300m, dle věkových kategorií. Nejvíce se dařilo Viktoru Brabcovi (5.B), Radku Holečkovi (3.A), ti své kategorie vyhráli. Adélka Deverová (1.A) se umístila na 2.místě. Všichni zmiňovaní se kvalifikovali svými výkony do Ostravy. Semifinále se uskuteční 19. 6. 2019. Školu dále reprezentovali: František Jirkal, Daniel Vopička, Marie Benešová, Karolína Luhanová, Vítek Dibďák, Eliška Dibďáková, Lucie Petráková, Adam Plzák, Tomáš Bolek, Nicol Česalová, Patricie Brillová, Tereza Brtníková a Šimon Lazur. Žáci si zaslouží pochvalu.
 
Více informací se dozvíte na www.cokoladovatretra.cz.
(Mgr. Vladimír Kafka)
 
 
Postupujícím do republikového semifinále moc blahopřejeme a držíme palce. Velkou zásluhu na správné přípravě a hlavně motivaci žáků má především pan učitel Mgr. Vladimír Kafka. Děkuji.
 
(PaedDr. Alena Hálová)