Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

ZŠ Úšovice – vítěz okresního kola v basketbale

Dne 18. 3. 2019 se žáci 8.- 9.tříd ZŠ Úšovice zúčastnili okresního kola v basketbale. Turnaj se konal ve sportovní hale v Aši, kam se sjeli vítězové okrskových kol. Naši žáci ve složení: Jakub Ouředník (kapitán), Radek Schuster, Tomáš Petrák, Filip Slepička, Petr Hoclár, Adam Kasl, Miloslav Skala, Martin Šulc a David Dienstbier, podali velmi dobré výkony, kterými dosáhli na celkové vítězství. Celým turnajem prošli bez ztráty bodů. Jakub Ouředník navíc získal ocenění nejlepšího střelce.
                                           
Jednotlivé výsledky:
ZŠ Úšovice  9:6  2. ZŠ Cheb
ZŠ Úšovice 14:12 5. ZŠ Cheb
ZŠ Úšovice 18:2 ZŠ Hazlov
ZŠ Úšovice 12:5 Gymnázium Aš
 
 
O dva týdny později jsme v Karlových Varech obsadili krásné 2. místo a stali se tak vicemistry Karlovarského kraje. Žáci si zaslouží uznání a pochvala za vzornou reprezentaci školy.
 
(Mgr. Vladimír Kafka)