Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Sudoku mezi školami – finále

Na přelomu března a dubna se vždy ve středu sešli ve školní jídelně v Úšovicích malí sudokáři ze ZŠ Úšovice a ZŠ JIH, aby změřili své schopnosti a ukázali, jak dobře dovedou sudoku luštit. Nejprve se utkalo 20 soutěžících z 2. a 3. tříd. Výsledky byly velice vyrovnané, pět soutěžících vyřešilo všechny úlohy bez jediné chybičky, takže nakonec rozhodoval čas. Nejrychlejší byla Lily Jaurisová (ZŠ Úšovice), která získala zlatou medaili, stříbro si odnesla Klára Votípková (ZŠ JIH). Další dva soutěžící byli stejně rychlí, takže odborná porota udělila dvě bronzové medaile – Sáře Škorňové z Jihu a Lukáši Damovskému z Úšovic.
O týden později dorazili nejlepší sudokáři 4. a 5. tříd. Také na ně čekaly trochu těžší úlohy, než byly ty ve školních kolech. A i oni si s nimi velice dobře poradili. 1. a 3. místo patřilo tentokrát kamarádům z Jihu – Šimonu Trstenskému a Karolíně Šperlové, čest úšovické školy hájil  Matěj Rajtr ze 4.C na 2. místě. I oni si odnesli medaile.
Pro všechny účastníky byly připraveny diplomy a věcné ceny. Vítězové byli vyhlašováni od 1. místa, takže čím lepší bylo umístění, tím lepší cenu si mohli vybrat. Ale někteří tvrdili, že nejlepší cenou byla tužka na sudoku, která je zčásti tužkou a zčásti gumou. S tou se jim sudoku luštilo samo.
Obě finále byla součástí akce Sudoku mezi školami. Na ceny přispělo město Mariánské Lázně prostřednictvím své sportovní komise. V květnu pak proběhne „Velké finále“, ve kterém se setkají soutěžící 2. stupně obou škol i gymnázia.

(Mgr. Věra Kučavová, ZŠ Úšovice, Mgr. Šárka Mallá, ZŠ JIH)