Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

„Dětská scéna 2019“

Recitační soutěž jednotlivců do patnácti let se stává na úrovni školních kol stále populárnější. V letošním školním roce se chtělo zabývat poezií či prózou více než 300 žáků základních škol, ZUŠ a gymnázií. Krajské kolo této soutěže se konalo 4. 4. 2019, a to v krásné budově ZUŠ a kulturního centra v Aši. Sjeli se zde nejlepší recitátoři z okresů Cheb, Sokolov a Karlovy Vary. Odborné porotě předvedli svá vystoupení žáci ve čtyřech věkových kategoriích. V posledních letech se tato soutěž stává výsadou ZUŠ a jejich dramatických oddělení. O to více nás potěšil postup žáků ze ZŠ do krajského kola. Za Mariánské Lázně postoupili žáci ZŠ Úšovice (Nela Štěpánková – 5.tř.) a ZŠ JIH (Alexander Puky – 2.tř. a Veronika Kunická – 5.tř.). Při závěrečném rozboru si všichni vysloužili od odborné poroty pochvalu za pochopení textu a jeho zprostředkování posluchačům, příjemný a přirozený projev a pěknou mluvu. Všichni mají před sebou ještě vyšší kategorie, takže jim budeme do jejich dalšího konání držet palce. Ať přednes dál baví žáky i jejich učitele!

(Alena Hálová)