Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Přišli, soutěžili, zvítězili

Žáci naší školy ZŠ Úšovice se 6. 11. 2018 zúčastnili turnaje mezi základními školami v disciplínách – Piškvorky, Pexeso, Člověče, nezlob se. Turnaj byl organizován v rámci projektu „Vzdělávání na Mariánskolázeňsku“, který organizovala pracovní skupina pro matematickou gramotnost.

 Před začátkem vlastní soutěže se žáci narychlo učili sudoku, se kterým jsme na turnaji vůbec nepočítali. Přesto v něm dvě žačky 4. třídy zazářily a s přehledem porazily soupeře. I v ostatních disciplínách si naši soutěžící vedli skvěle a příjemně strávené dopoledne v přátelském duchu završili vítězstvím ve všech čtyřech disciplínách. Velká gratulace patří Kláře Cibulkové, Tereze Kunstové, Jakubu Skalovi, Natálii Hanzlíkové, Adéle Hoclárové a Kateřině Krulićové za jejich vytrvalost a odhodlanost.

(Jana Nejedlá)