Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

"Labyrint světa a ráj mého srdce"

Toto krásné téma bylo vyhlášeno pro výtvarnou soutěž ve školním roce 2018/2019 Galerií výtvarného umění v Chebu (GAVU Cheb). Ze školy ZŠ Úšovice se zúčastnili všichni žáci devátých tříd. Soutěž je určena nejen žákům základních škol, ale i školám uměleckým a gymnáziím. Šance na umístění nebyla tedy veliká. Žáci vkládali do svých prací to nejlepší, co dokázali, a tak vznikly práce s názvy jako Duševní vesmír, Oko – do duše okno, nebo práce s názvem Cesta ve mně Davida Ždímala, který v silné konkurenci nakonec obsadil 3. místo v nejvyšší kategorii. Od příštího školního roku bude studentem umělecké střední školy v Plzni a my mu přejeme hodně podobných úspěchů. Všechny práce vznikaly pod vedením paní učitelky Mgr. Běluše Milfaitové. Vernisáž výstavy, slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům proběhly v prostorách chebské GAVU ve středu 28. 11. 2018 v 17.00 hodin. Výstava potrvá do 31. 12. 2018.  
 
(Alena Hálová, Věra Kučavová)