Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Příroda a poštovní známky

Příroda Karlovarského kraje na poštovních známkách byla tématem 9. ročníku výtvarné soutěže „Lesy kolem nás“, kterou v loňském školním roce vyhlásily Lesy ČR spolu s Krajskou knihovnou. Žáci naší školy se do soutěže zapojili a během hodin výtvarné výchovy své poznatky o krásách přírody zachycovali na papír. Výtvarná díla pak byla předána ještě před letními prázdninami do Městské knihovny Mariánské Lázně. V Krajské knihovně v Karlových Varech se 2. 10. 2018 uskutečnila vernisáž výstavy nejlepších prací a byly vyhlášeny výsledky celé soutěže. Naši školu ZŠ Úšovice úspěšně reprezentovala Patricie Brillová, která získala 1. místo v kategorii 1.- 2. třída, Eliška Baborová se umístila na 3. místě v kategorii 3.- 4. tříd. Oběma žákyním blahopřejeme a těšíme se na jejich další tvorbu. Doufáme, že se naši žáci zapojí do soutěže i v následujících ročnících.
 
 
(Helena Kozicová Kávová a Zdeňka Matějková)