Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně

Přírodovědní klokani v ZŠ Úšovice

Ve středu 10. 10. 2018 usedlo 23 žáků 8. a 9. tříd ZŠ Úšovice k úlohám Přírodovědného klokana, aby porovnali své znalosti se stejně starými žáky z celé republiky. Čekalo je 24 úkolů z matematiky, fyziky, biologie a zeměpisu, navíc museli vědět i něco o současném dění ve světě. Při správné odpovědi získali v první části 3 body, ve druhé 4 body a ve třetí 5 bodů. Za špatnou odpověď se jeden bod odečítal, pokud neodpověděli, nic nezískali ani neztratili. Mohlo se tedy také trochu taktizovat. Letos se výrazně lépe dařilo žákům 9. tříd, kteří obsadili první tři místa v pořadí Anna Vaňková, Adam Kasl a Petr Štengl. Nejlepším osmákem byl Jiří Flosman, který obsadil čtvrté místo. Porovnání s ostatními soutěžícími v okrese, kraji i republice se dozvíme později.
Soutěžní úkoly vůbec nebyly jednoduché. Myslím, že by s nimi měli problémy i dospělí.
 
(Mgr. Věra Kučavová)